פורסם בתאריך: 13/11/2019

רישיונות וההסמכות המחייבים נהג הסעות – רבים מהישראלים הם חובבי רכב גדולים. אנו מתעניינים בסוגי רכבים שונים ואוהבים לצאת עם הג'יפ לשטח או לנסוע נסיעות ארוכות. להבדיל מנהג שנוסע ברכבו הפרטי, נהג הסעות נדרש להיות מקצועי בצורה מושלמת בתפקידו זה, מאחר ומדובר במספר רב של חיי אדם שיכולים להיות בסיכון אם לא ינהג כך.

נהג הסעות נדרש להיות בעל רישיון מתאים, מאחר ובלעדיו לא יוכל להיות אחראי לביטחונם של נוסעיו. בין היתר על אותו נהג הסעות לעבור גם קורסים שנים כמו עזרה ראשונה וכו'. דבר זה מביא לכך כי נהג שעולה בסופו של דבר על רכב המסיע עשרה אנשים ויותר הוא נהג המוסמך לכך ויחד עם בדיקת רכבו, על ידי קצין בטיחות התעבורה שבחברה שבה הוא מועסק, הוא מייצר אפשרות להסעה נוחה ובטוחה בעבור כל נוסע.

החומר האנושי מאחורי נהג הסעות
כבר מזמן הבנו כי הגורם האנושי הוא זה שאחראי לתאונות רבות. בכלל, ניתן לראות עד כמה החלטות שגויות של בני אדם בכל תחום, מביאות אסון גם במערכות שאמורות להיות בטוחות מאוד. לכן נהג הסעות איכותי שראשו על כתפיו ואין הוא מתפתה לטעויות הנפוצות שנהגים רבים עושים על הכביש, הוא זה שיעניק לנוסעיו את הביטחון שהוא מחויב להעניק להם.

מיומנות ומקצוענות הם דבר נרכש, מעבר לכישרון של כל אחד מאתנו, בביצוע כל משימה, ולכן נהג הסעות מוכשר שידאג לצבור ניסיון רב, בעזרת יכולותיו הגבוהות, יהווה את עמוד השדרה של כל חברת הסעות רצינית ויהיה חלק ממערך הנהגים האיכותי שלה. אין תחליף לחומר האנושי המובחר ולכן גם רכב ההסעות המשוכלל ביותר לא תמיד יעזור במקום שבו טעה נהג הסעות כלשהו טעות פטאלית ומיותרת. חשיבותו של נהג הסעות מיומן ורציני תביא לא רק ביטחון לנוסעים אלא הנאה מהנסיעה כולה.

נהג הסעות טוב יכול להיות קלף מנצח
הזמנה של רכב הסעות לצורך טיול או אירוע, מהווה בסיס להצלחתם. אך נהיגה ברכב ההסעות שהזמנו, על ידי נהג הסעות רציני ואיכותי, היא זו שיכולה לעשות את ההבדל בין טיול מוצלח לכושל. גם הסעה לאירוע משפחתי יכולה להיות מכובדת ורגועה או כזאת שמלווה בויכוחים ובאי נוחות עקב חוסר סבלנותו של הנהג למשל.

רבים הם אלו שנעזרים במערך של הסעות בעזרת חברות הסעות שונות, כשבין היתר הם דורשים לקבל שירות שיאפשר להם ליהנות מהנסיעה, מהאירוע, או מהטיול שהם תכננו זמן רב. אם ניקח לדוגמא, טיול המורכב ממספר אתרים מרתקים ומרשימים שבהם מבלים המטיילים בהנאה רבה, הרי שאם כל עלייה שלהם לאוטובוס תזכיר להם שהם הולכים להתמודד עם נהג שאינו שועה לבקשותיהם השונות, נראה שהדבר יפגום בהנאתם של אותם מטיילים. המכלול של הסעה איכותית יכול להיות מושלם רק בעזרת נהג הסעות איכותי.

הכל על נהג הסעות