פורסם בתאריך: 13/11/2019

בכל עונה בשנה

בנסיעה בכבישי הצפון נוכל לראות לא מעט רכבי הסעות העושים דרכם אל אתרים שונים ברמת הגולן, כמו החרמון למשל. הסעה לחרמון היא לא דבר שקורה רק בחורף, למרות שאין ספק כי החורף הלבן שהחרמון מציע הוא זה שקוסם לישראלים רבים. בהר החרמון ובאזור שמסביבו יש לא מעט פינות חמד שיש מה לעשות בהן בכל השנה.

אנו יכולים לראות את מטיבי הלכת מכל הארץ נעזרים בשירותיה של הסעה לחרמון בכדי למצוא את אחד משבילי הטיפוס הגבוהים שמתחילים כבר ממג'דל שאמס ואנו גם יכולים למצוא חובבי בוטניקה וגיאולוגיה שמוצאים אין ספור אטרקציות מעניינות בין צמחיית החרמון ובין סלעיו המיוחדים במשך העונות שבהן אין שלג כלל. כדאי לדעת כי סביב החרמון יש גם אטרקציות המתאימות לכולם כמו ברכת רם למשל, שהיא מקום מדהים לבלות בו ואף להשקיף ממנו על הנוף רחב הידיים, כך שאותה הסעה לחרמון יכולה לעשות שירות מצוין עבור מי שמעוניין לטייל ולנפוש בכל צורה שבה הוא אוהב.

חשיבותו של סוג הרכב

בכל הסעה לחרמון ולסביבותיו הקרובים יש לשים לב ליצירת נוחות מקסימלית עבור כל מטייל. חשוב לזכור שמדובר בדרך מפותלת בעלת עליות תלולות שיכולה לגרום לחוויה לא נעימה עבור אלו החוטפים כאבי ראש בנסיעות או לאלו שלאחר נסיעה ארוכה, מאזור המרכז למשל, כבר מרגישים כי אין הם יכולים יותר לסבול את הישיבה ברכב. לכן הסעה לחרמון חייבת להיעשות ברכב החדיש ביותר בכדי שזה יציע נוחות רבה ויוכל להתנהל בדרך הלא קלה בצורה הטובה ביותר.

בתחום הרכב אנו יכולים לראות כיצד כלי רכב חדישים נבנים בצורה מאסיבית ומתוחכמת יותר כך שהם יודעים להתמודד עם דרכים לא פשוטות. כשרכב של הסעה לחרמון נהוג בידיו של נהג מיומן הרי שהנסיעה היא כבר הרבה פחות קשה ולמעט סיבובים חדים או עליות חדות הרי שאותו נהג מיומן מצליח לשלוט ברכב המפואר והמתקדם ולהעניק לכולם חווית נסיעה שתביא אותם רעננים אל אתר החרמון ואל הנקודות היפהפיות שבסביבתו.

מספיקים כמה שיותר

בין אם אנו עולים לחרמון בחורף ובין אם אנו עושים זאת במשך עונות השנה האחרות הרי שכל הסעה לחרמון חייבת להיות כזאת שתמוצה עד תום. הכוונה היא לכך שמעבר לתכנון הלו"ז שקבעתם יש צורך לבדוק האם כלי הרכב שהזמנת והאם הנהג שנוהג בו יהפכו למן חלק אינטגראלי בטיול או שהם יהיו כאלו שידרשו תשומת לב מיותרת ובכך יבזבזו לכם זמן רב.

רכב של הסעה לחרמון שלא יהיה מתוחזק כנדרש או שלא יהיה נהוג בידי נהג המנוסה בנסיעות מסוג זה, יגרום לכם להתעסק עם דברים שאינם קשורים לטיול שלכם, כך שבמקום ליהנות מזמן רב בפינות החמד השונות או בזריקת כדורי שלג אחד על השני, תהיו עסוקים בבעיות הקשורות לנהג ו/או לרכב

הסעות לחרמון