פורסם בתאריך: 13/11/2019

כיצד לבחור חברת הסעות אמינה? בתחום רחב היקף כמו הסעות השאלה הזאת נפוצה מאד בקרב אנשים ועסקים הזקוקים לשירותי הסעות. בוודאי אתם רוצים שהנסיעה תהיה מפנקת, באווירה טובה, ריח נעים, מקום נקי, חדיש ומושלם. בשביל לזכות בתענוג הזה אתם חייבים לבחור חברת הסעות בקפידה רבה. חשוב להשקיע זמן, להקדיש מחשבה ולברר עוד ועוד. בסופו של דבר רק כך תוכלו להגיע לחברת הסעות אמינה ומקצועית, אלה רק אם אתם ברי מזל שיכולים ליפול על חברת הסעות טובה ללא בחירה קפדנית.בשוק ההסעות קיימים לא מעט חאפרים. אי עמידה בזמנים, רכבים מוזנחים ונהגים ללא ניסיון אלו רק חלק קטן מהבעיות שאפשר לצפות מחאפר או חברת הסעות הפועלת לא במקצועיות. קודם כל, עליכם לדעת כי כל חברת הסעות חייבת להכיל, על פי חוקי מדינת ישראל, את האלמנטים הבאים:

  • עסק חוקי – שירות הסעות חוקי יכול להיות עסק הרשום במע"מ ומס הכנסה כעוסק מורשה או חברה בע"מ הרשומה ברשם החברות.
  • נהגים מוכשרים – שירות הסעות חייב להחזיק בנהגים אשר עברו הכשרה מיוחדת ומחזיקים ברישיון להסעת נוסעים. נהג הסעות אשר מסיעה ילדים (מתחת לגיל 18) חייב בחותמת "רשאי להסיעה ילדים" על גבי רישיונו. כל נהג הסעות רשאי להסיעה לא יותר ממספר הנוסעים הרשום ברישיון הרכב.
  • כלי רכב בטיחותיים – כל כלי רכב של שירות הסעות חייבים להיות תקינים ובטיחותיים על פי דרישות משרד התחבורה. כל כלי רכב, בין אם מדובר באוטובוסים או מיניבוסים חייבים לעבור בדיקת קצין בטיחות רכב שמועסק ע"י חברת הסעות. קצין בטיחות יכול להיות רק אדם אשר קיבל מינוי מהאגף לקציני בטיחות במשרד התחבורה.

שלושת האלמנטים שצוינו לעיל בסיסיים, אך חשובים ביותר למען הבטיחות שלנו. חברת הסעות אמינה ומקצועית צריכה לפעול הרבה מעבר לדרישות משרד התחבורה. חברת הסעות טובה צריכה לתת את השירות אשר מגיעה לכם. היא צריכה לעשות רושם מצוין בכדי שתזכרו טוב מאד את שמה לפעם הבאה. להלן מספר אלמנטים אשר יעזרו לכם לבחור חברת הסעות מקצועית:

  • וותק – ככל שחברת שירותי הסעות קיימת יותר, כך יש ברשותה יותר שנות ניסיון. ככל שיש יותר ניסיון, החברה תעניק שירות טוב יותר. ניסיון יכול להעיד שהחברה מכירה בדיוק את השוק, יש לה ניסיון עם לקוחות מסוגים ומקומות שונים והיא יודעת מה הלקוחות רוצים באמת.
  • ציי רכבים – חברת שירותי הסעות המחזיקה בכלי רכב רבים מעידה על לקוחות רבים שהיא מחזיקה ברשותה וכן זמינות גבוה. במקרה של תקלה, חברת הסעות עם ציי רכבים רחב תוכל לשלוח במהרה כלי רכב חלופי.
  • פריסה – חברת שירותי הסעות אשר פועלת במספר ערים או בפריסה ארצית מעידה על ניסיון רב בפעילות שלה, וכן עצם היכולת לפעול במספר אזורים מרוחקים. גם כאן, במקרה של תקלה בעיר אחרת החברה תוכל לשלוח אוטובוס חלופי הנמצא בקרבת מקום.
  • לקוחות מרוצים – חברת שירותי הסעות מקצועית ואמינה תמיד תחזיק בלקוחות מרוצים וממליצים. קבלת ביקורות על השירות היא הדרך הטובה ביותר לדעת האם מדובר בחברה אמינה ומקצועית. באפשרותכם למצוא ביקורות על חברות הסעות ברשת האינטרנט ואפילו לבקש מחברת הסעות עצמה לדבר עם מספר לקוחות לצורך ההתרשמות.
  • נגישות – חברת שירותי הסעות טובה תעניק לכם תמיד דרך ליצור איתה קשר באמצעות מוקד טלפוני. החברה חייבת לענות על כל השאלות שלכם וכן לספק את המידע בצורה ברורה. חברת הסעות המחזיקה באתר אינטרנט מועיל גם כן תורמת לזמינות ונגישות המידע עליה.
טיפים לבחירת חברת הסעות